Phone: +(98) 21-86092055       Email: ivaz@activtek.ir 

هتل ها و مراکز تفریحی

 

 کیفیت هوای داخلی در هتل ها و مراکز تفریحی می تواند عامل بهترین و یا بدترین تجربه برای مشتریان باشد. از بوهای ناخواسته و کپک های موجود در اتاق های مهمان و تجمعات میکروبی در سطوح اماکن عمومی و یا سیستم های تهویه هوا، تا چالش های جابجایی انبوهی از مردم در فضاهای همگانی، میزبانان این صنعت را، جهت تامین هوای پاک و محیطی ایمن، برای مشتریان خود با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است.

استفاده از حداکثر 5 فرآیند طبیعی برای تصفیه کردن هوا

راهکارهای مختلف برای فضاهای از 5 تا 5000 متر مربع

تمیز و ضدعفونی کردن سیستم های تهویه موجود

حذف 99.99 درصدی عوامل بیماری زای موجود در هوا و سطوح

کاهش و یا از بین بردن کامل کپک ها

از بین بردن بوهای ناشی از دود و همچنین سایر آلاینده ها


ده ها فعالیت روزمره، چالش هایی را برای اپراتورها و کارکنان هتل ها و مراکز تفریحی در رابطه با کیفیت هوای داخلی ایجاد می کند

یک هتل و یا یک مرکز تفریحی (باشگاه ورزشی، سالن تئاتر، سینما و...) موفق مانند یک شهر کوچک است: همه چیز و همه کس می تواند باعث آلوده کردن هوا و یا سطوح بصورت شبانه روزی شود – مهمان ها و یا اعضا با خود میکروب وارد می کنند، نمایندگان مجلس و یا کسانی که به تئاتر و سینما می روند، ساعت ها را در سالن ها و اتاق های بسته سپری می کنند، آشپزخانه ها بوهای نامطبوع منتشر می کنند، تعمیرکاران راهروها را رنگ می کنند، ده ها دوش و حمام مورد استفاده باعث ایجاد رطوبت می گردند، مشتریان در اماکنی که نباید، سیگار می کشند....و این فهرست پایانی ندارد. سیستم های تهویه موجود در این مراکز هم معمولاً کوچکتر از آنند تا بتوانند با تمامی این مشکلات مقابله کنند.

سیستم های سنتی HVAC و فیلترها بیشتر ذرات را می گیرند اما نکته مهمی وجود دارد که از انجام آن معذورند: این سیستم ها نمی توانند باکتری های مضر و بوهای نامطبوع موجود در هوا را از بین ببرند، چه برسد به باکتری های موجود بر روی سطوح که سیستم های معمولی به هیچ عنوان قادر به زدودنشان نیستند. پیش از این، کارکنان یا بطور کامل از این مشکلات چشم پوشی کرده و یا بیش از حد از پاک کننده های شیمیایی و محصولاتی که ظاهراً سطوح را ضد عفونی می کنند، استفاده می کردند، که این عمل باعث ایجاد عفونت ها، افزایش غیبت کارکنان و یا بروز واکنش های آلرژیک در میان اعضا و یا میهمانان می شود، که همه این ها می  تواند بر روی روند رشد و موفقیت صاحبان این صنعت تاثیرات منفی بگذارد.

مشکل حل شد

تکنولوژی انقلابی RCI اکتیوتک، کلید حل مشکلی را که سازندگان و طراحان سیستم های HVAC به ذهنشان خطور نکرده است، در دستان خود دارد. این تکنولوژی با استفاده از حداکثر پنج فرآیند طبیعی، شرایط محیطی بیرون را، بصورت ایمن و پایدار، بازسازی می کند. همچنین RCI تاثیر فوق العاده خود را در کاهش تجمع میکروارگانیسم ها بر روی سطوح با استفاده از دو نوع یونیزاسیون برای کاهش ذرات، و با استفاده از نور فرابنفش و یک کاتالیزور برای ایجاد اکسید کننده های با ساختار اکسیژن و هیدروژنی سازگار با محیط زیست به اثبات رسانیده است. این تکنولوژی راهکاری شگفت انگیز و موثر برای از بین بردن مشکلات از نقطه مبداء می باشد – بدون داشتن هرگونه عوارض جانبی که محلول ها و مواد پاک کننده شیمیایی ایجاد می کنند. از این تکنولوژی می توان در سیستم های HVAC موجود و یا بصورت دستگاه های قابل حمل جداگانه استفاده نمود.


مطالعات موردی

اتاق های محیطی هتل هیلتون اُهِیر – شیکاگو – ایالات متحده


 

این یکی از مثال های بارز از همکاری اکتیوتک با یکی از هتل های بین المللی آمریکایی برای یافتن راهکاری واقعی و نوآورانه برای از بین بردن مشکل آلودگی در حال رشد هوا، در محیط های داخلی و کمک به جذب مشتریان بیشتر است. این هتل با استفاده از اکتیوتک اقدام به تولید محصول جدیدی نمود: اتاق های ایمن و فاقد هرگونه آلرژی (اتاق های محیطی). این اتاق ها توسط کفپوش های ساخته شده از چوب های جنگلی، کاغذ دیواری های غیری وینیلی، رختخواب و ملافه های تمام نخ، کرکره ها و نیز مبلمان چوبی بازسازی شدند. تصفیه کننده های هوای حاوی تکنولوژی RCI در هر دو اتاق مورد استفاده قرار گرفت.

نتایج: محیطی که عاری از 99.99 درصد از میکروارگانیسم های مضر بوده و هوای تازه و تمیز و سازگار با محیط زیست بصورت مداوم در حال گردش و مورد قبول میهمانان هتل است.

مرکز ورزشی ریبوک – جزایر قناری – اسپانیا


 

صاحبان (و مشتریان!) این باشگاه و مجموعه ورزشی سطح بالا و شلوغ "باشگاهی می خواستند که بوی باشگاه را نمی داد". این مرکز، با فضایی برابر با 1700 مترمربع، جهت تصفیه کردن هوا برای اکتیوتک یک پروژه عملیاتی معمولی بود که در سراسر اروپا و کشورهای دیگر انجام می دهد. ما راهکارهایی مقرون به صرفه و با استفاده از دستگاه های چندگانه ارائه می دهیم. دو دستگاه از سری Induct در سیستم HVAC کنونی این مجموعه نصب شد تا از گردش هوای پاک و تصفیه شده حاوی اکسید کننده های فوتوکاتالیستی منحصر بفرد ما اطمینان حاصل شود. در کنار آنها، سه دستگاه قابل حمل، مستقل و دارای تکنولوژی چندگانه Eagle 5000 برای تصفیه هوا در اتاق های تمرین مورد استفاده قرار گرفت.

نتایج: کاهش موثر و مداوم بوهای نامطبوع و دستیابی به باشگاهی که دیگر "بویی مانند دیگر باشگاه ها" نداشت.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg