Phone: +(98) 21-86092055       Email: ivaz@activtek.ir 

صنعتی و تجاری

 

 تهویه درست، موثر و از بین بردن عوامل بیماری زا نه تنها برای تولید کنندگان مواد غذایی (مخصوصاً مواد غذایی فاسد شدنی) امری ضروری است بلکه این مهم برای صنایع دیگر نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. از نیروگاه های برق و یا خطوط مونتاژ گرفته تا کارخانجات تولید دارو و فناوری نانو، همه و همه نیازمند رساندن سطح کیفیت هوای داخلی خود به حداکثر و حصول اطمینان از ایمنی آن می باشند. نیاز به تکنولوژی کاهش بو و سیستم های تصفیه فعال (نظیر حذف ذرات در فناوری های حساس، نیاز به سطوح عاری از قارچ ها و کنترل کپک ها در بخش های انبارداری)  هرگز تا بدین اندازه احساس نشده است.

برطرف کردن کاستی های موجود در سیستم های HVAC

ارائه راهکارهای مقیاس پذیر و هزینه های عملیاتی پایین

متوقف ساختن انتشار عفونت و کاهش غیبت کارکنان

حذف 99.99 درصد از عوامل بیماری زای موجود در هوا و سطوح

نابودی فعالانه کپک ها، باکتری های مضر و  VOC ها (ترکیبات آلی فرار)

از بین بردن بوهای نامطبوع بصورت ایمن، برخلاف فیلترهای سنتی


هوای داخلی با کیفیت منجر به تولید محصولات با کیفیت می شود

تصور بخشی از یک صنعت که نیاز به مدیریت کیفیت هوای داخل خود نداشته باشد، بسیار دشوار است. بطور سنتی، طراحان و سازندگان سیستم های گرمایش/سرمایش و تهویه هوا همیشه به دنبال فیلتر کردن ذرات بصورت غیرفعال (و آن هم تنها به اندازه مشخص) هستند. اما بسیاری از آن ها در مورد پاکسازی هوا بصورت واقعی و یا ضدعفونی کردن آلاینده ها و گازهای عامل بو راه حلی ندارند. حتی در برخی سیستم های بسیار پیشرفته HVAC، باکتری، کپک و سایر میکروارگانیسم ها به اعماق داکت ها، که قابل دسترسی برای پاکسازی نیستند، نفوذ می کنند.

این مسئله نه تنها بر روی کیفیت محصولات تاثیر می گذارد، بلکه باعث افزایش غیبت کارکنان و بروز سندرم بیماری ساختمانی می شود. استفاده مکرر از مایعات پاک کننده شیمیایی گران قیمت می تواند بسیار خطرناک و باعث توقف زمان های تولید شود. این موضوع تنها مختص صنایع چالش بر انگیز و آلوده و یا صنایع تولیدی بسیار حساس نیست، بلکه تمام صنایع و خطوط تولیدی و لجستیک شامل انبار، حمل و نقل و مراکز توزیع عمده را شامل می شود.

مشکل حل شد

تکنولوژی انقلابی RCI اکتیوتک، که توسط سازمان فضایی آمریکا تایید شده است، حلقه گمشده در بسیاری از سیستم های HVAC را ارائه می کند: این تکنولوژی به دلیل توانایی منحصر بفرد خود در حمله به گازها و تجمعات باکتریایی، بصورت فعال و با استفاده از حداکثر پنج فرآیند طبیعی برای بازسازی مداوم شرایط هوای بیرونی بصورت سازگار با محیط زیست، حاثز اهمیت است. تکنولوژی RCI اثبات کرده است که بسیار موثرتر از راهکارهای شیمیایی در از بین بردن باکتری های مضر موجود در هوا و سطوح عمل می کند. RCI از دو فرآیند یونیزاسیون به منظور کاهش فعالانه ذرات معلق در هوا بیشتر از فیلترهای نرمال، یک لامپ فرابنفش و یک کاتالیزور برای تولید اکسید کننده های سازگار با محیط زیست با ساختار هیدروژن و اکسیژنی برای کاهش آلاینده های میکروبی و کاهش بوهای نامطبوع (همچنین در داخل داکت های سیستم های HVAC) استفاده می کند.


مطالعات موردی

خطوط تولید هواپیمای شرکت ایرباس، ختافه – اسپانیا


 

شرکت ایرباس به عنوان یکی از دو شرکت بزرگ و بین المللی تولید هواپیما، نیازی به معرفی ندارد. این شرکت برای سیستم های HVAC تازه خریداری شده خود، در یکی از خطوط تولید اصلی در نزدیکی شهر مادرید، به دنبال بهترین یونیت های هواساز (AHU) با راهکاری بسیار مشخص و روشن بود: داشتن هوایی پاک و سالم (عاری از VOC ها)، کاهش ذرات و بهبود بهره وری انرژی بصورت تضمینی. AHU های با ابعاد صنعتی، گرمایش ایجاد شده از سوخت گازی را با خنک کننده های مغناطیسی ترکیب کردند. دستگاه های فوتو کاتالیستی Induct 10000 اکتیوتک قبل از فیلترها و بر روی خروجی و سیکل های بازگشتی نصب گردید. هدف اصلی این تصفیه کننده ها، ضد عفونی کردن مداوم فیلتر ها و مرطوب کننده ها برای جلوگیری از ایجاد هرگونه بیوفیلم، که باعث کاستن کیفیت گرمایش می شوند، و همچنین پاکسازی فیلترها و سایر اجزا چهت افزایش عملکرد سیستم و کاهش زمان تعمیرات و نگهداری بود.

نتایج: شراکت موفقیت آمیزی با مشاوران HVAC این شرکت آغاز شد، به گونه ای که راهکار های مشابه اکتیوتک در سایر بخش های تولیدی شرکت ایرباس مورد استفاده قرار گرفت. همچنبن تعداد ذرات با کمک تکنولوژی RCI (که ذرات را متراکم می سازد) به شکل قابل ملاحظه ای کاهش داده شد و نیاز به فیلتر های کربنی سنتی از بین رفته و در نتیجه هزینه تعویض فیلترها و کاهش عملکرد به خاطر استفاده از آنها از بین رفت.

کارخانه اروپایی داروسازی ALK

این کارخانه یکی از بزرگترین تولید کننده های محصولات ایمن درمانی آلرژی است که دفتر مرکزی آن در دانمارک قرار دارد. در مرکز این مجموعه واقع در شهر مادرید، ALK به دنبال بهترین راهکار سازگار با محیط زیست برای نگهداری هوا و سطوح ادارات و آزمایشگاه های خود در بالاترین کیفیت بدون نیاز به استفاده از مواد پاک کننده شیمیایی گران قیمت بود. یک دستگاه Induct 5000 و دو دستگاه Induct 10000 همرا با تکنولوژی RCI در سیستم های HVAC موجود در این مجموعه نصب گردید.

نتایج: تجمعات میکروبی موجود در هوا و سطوح حتی در محیط هایی که از قبل بسیار تمیز بودند، و نیز بوهای شیمیایی بصورت قابل ملاحظه ای کاهش داده شد. CFU های میکروارگانیک زیر 50 نگاه داشته شد و ضدعفونی مداوم باعث کاهش اثرات محیطی و نیز هزینه های عملیاتی و نگهداری پایین شد.

شرکت تولید قطعات خودرو بوکار – مکزیک

 

این شرکت تولیدی در صدد کاهش پاتوژن ها و آلاینده ها در تاسیسات خود بود.

نتایج: آزمایشات میکروبیولوژیکی در یک فضای از پیش تعیین شده برای مشاهده میزان کاهش آلاینده ها با استفاده از دستگاه تصفیه کننده AP3001 انجام شد. در مدت زمان 48 ساعت، ویروس ها، باکتری ها، قارچ ها و میل طبیعی رشد کلیفرم در این محیط به میزان 80 درصد کاهش یافت.

 

 

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg