Phone: +(98) 21-86092055       Email: ivaz@activtek.ir 

مواد غذایی

 

مشتریان معمولاً به دنبال کیفیت و تازگی محصولات غذایی بوده و در مقابل، دولت ها کنترل های محیطی سختگیرانه بر روی انبار های غذایی و بوهای نامطبوع را تقاضا می کنند. صاحبان رستوران ها، کافی شاپ ها، فست فود ها، سوپرمارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی برای رسیدن به برترین کیفیت پیوسته تحت بازرسی های متنوع قرار دارند. راهکارهای بسیار متنوعی برای مقابله با آلودگی های ایجاد شده در هوا و سطوح و همچنین مشکلات ناشی از بوهای نامطبوع در صنایع خدمات غذایی وجود دارد که البته هیچکدام از آنها نمی توانند به اندازه اکتیوتک بصورت پیوسته، فعالانه و با استفاده از فرآیندهای طبیعی و سازگار با محیط زیست به این مهم دست یابند. با ارائه راهکارهای ایمن و مقرون بصرفه ما، مشتریان شما تفاوت را احساس کرده و کارکنانتان نیز از آن نهایت لذت را خواهند برد.

کاهش باکتری های مضر در محیط های انبار سردخانه ای

افزایش طول عمر مفید محصولات

بهبود عملکرد سیستم های تهیویه هوای موجود

حذف 99.99 درصد از  عوامل بیماری زای موجود در هوا و سطوح

از بین بردن بوهای موجود در آشپزخانه بصورت طبیعی

موثر در محیط هایی که میزان استفاده از روغن در آن ها بالاست


تقاضاهای مداوم برای داشتن محیطی پاک و ایمن تر بر روی صاحبان مشاغل غذایی فشار وارد می کند

با افزایش نگرانی ها نسبت به در معرض میکروب ها و باکتری ها بودن، بازار کنونی به محیطی کاملاً عاری از هرگونه آلودگی نسبت به گذشته نیاز دارد. این مسئله با فشار اجتماع برای کنترل بوهای غذا در محیط های شهری نیز درآمیخته است. چالش های مربوط به بهداشت و سلامت، ایمنی و همچنین دیگر چالش های تجاری در این بخش از صنعت خدمات غذایی به شرح زیر می باشد:

     - حذف تهدیدات باکتریایی (ایکولای، سالمونلا)، ویروسی و کپک های قارچی
     - حذف تهدیدات عفونی سوپرباگ های معروف
     - کنترل بوهای نامطبوع در داخل و خارج از ساختمان
     - حفظ و تثبیت معیارهای کیفی که روزانه در حال افزایش هستند
     - حفظ انتظارات عمر مفید محصولات، که هرگز از میزان مشخصی بیشتر نشده اند

مشکل حل شد

شرکت اکتیوتک، تکنولوژی تصفیه هوای فاقد مواد شیمیایی را عرضه کرده است که با بازسازی فرآیندهای پاکیزه سازی طبیعت، بوهای نامطبوع و تهدید های بیولوژیکی موجود در در هوا و سطوح را از بین می برد. بعلاوه، این تکنولوژی انقلابی بصورت موفقیت آمیزی اثرات منفی روغن های آشپزخانه ای را در سیستم های تهویه سنتی مدیریت کرده و از بین می برد و با اینکار به نتایج بارزی در دستیابی به هوای خالص و پاک، بصورت کاملاً اقتصادی، دست می یابد. تکنولوژی اکتیوتک اثبات کرده است که می تواند بسیار موثرتر و اقتصادی تر از مواد شیمیایی پاک کننده و یا سیستم های تصفیه هوای موجود در بازار تجمع میکروارگانیسم ها را با استفاده از دو نوع فرآیند یونیزه کردن، لامپ UV و یک کاتالیزور برای ایجاد اکسید کننده های دارای ساختار هیدروژنی و اکسیژنی سازگار با محیط زیست کاهش دهد.


مطالعات موردی

رستوران زنجیره ای گلوبال، سائو پائولو – برزیل

یکی از رستوران های زنجیره ای موفق و مطرح در آمریکای جنوبی، به یک استراتژی و راهکار موثر برای کاهش بو در سیستم تهویه خارجی خود نیاز داشت چرا که رستوران در یک فضای شهری بسته بنا گردیده بود. متاسفانه هیچ سیستم تهویه سنتی نتوانست نیازهای مشتری را در این امر برآورده نماید. راهکاری نوآورانه و با مقیاس بالا مورد نیاز بود. سرانجام مهندسان مجرب اکتیوتک با طراحی مدبرانه و دقیق خود سیستم تهویه مخصوصی را برای این رستوران که دارای سطوح بالای روغن بود، با استفاده از تکنولوژی Induct اکتیوتک طراحی کردند.

نتایج: حذف بوهای نامطبوع تقریباً بصورت کامل انجام شد و رونق این رستوران به همراه رضایتمندی عموم مردم ساکن در اطراف این رستوران افزایش پیدا نمود.

گروه زینا (نماینده برندهای برگر کینگ و فاسترز هالیوود) – اسپانیا

بسیاری از مردم از خوردن یک وعده غذای گریل شده و یا برگری لذت می برند، اما در بسیاری از مواقع بوهای لذت بخش ساطع شده از گوشت های پخته به لباس های ما چسبیده و در طول روز همراه ما می مانند. این گروه بین المللی و بزرگ همیشه در صدد ارائه بهترین خدمات به مشتریان بوده و برای تصفیه و تازه کردن هوای 180 شعبه رستوران زیر مجموعه خود به اکتیوتک اعتماد نمود تا راهکارهای به صرفه اقتصادی و با استفاده از دستگاه های قابل حمل ارائه نماید. دو دستگاه Eagle 5000 سبک وزن و قابل حمل، که بصورت ویژه برای این محیط طراحی شده بود در هر یک از رستوران ها برای محدود کردن آلودگی های حاصل از بوهای نامطبوع نصب گردید.

نتایج: بوهای حاصل از پخت گوشت و روغن به حداقل کاهش داده شد. مشتریان متوجه تغییرات بوجود آمده در محیط و هوای پاکیزه شدند.

سورپرمارکت مواد غذایی، شرق اوهایو – آمریکا

 

این سوپرمارکت زنجیره ای مواد غذایی معروف، تمامی مشکلات و چالش های معمول در زمینه کیفیت هوای داخلی را دارا بود. تکنولوژی Induct پایدار و فعال اکتیوتک در بخش های مختلفی از این سوپرمارکت اعم از قفسه های نمایش محصول، بخش فرآورده های گوشتی و انبارهای بزرگ نگهداری محصولات گوشتی و لبنی و همچنین بخش های مربوط به پخت و فروش نان و شیرینی و قسمت قصابی نصب گردید.

نتایج: چروکیده شدن محصولات گوشتی و بطورکل غذایی تا 60 درصد کاهش پیدا کرد. بهبود قابل توجهی در میزان بوهای موجود در این اماکن گزارش شده و تعمیرات کوئل های خنک کننده تا 70 درصد کاهش پیدا نمود. بازخورد صاحب این سوپرمارکت در یک سال بعد از نصب تکنولوژی Induct بدین شرح بود: "با دانستن هزینه ای که کرده و اینکه در مقابل، چه مقدار سود برده و صرفه جویی کرده ام، اگر امروز به فروشگاه من می آمدید و قیمتی دو برابر از آنچه یکسال پیش پرداخت کردم، به من پیشنهاد می دادید، باز هم نسبت به خریداری این سیستم لحظه ای دریغ نمی کردم".

 

 

 

 

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg