Phone: +(98) 21-86092055       Email: ivaz@activtek.ir 

صنایع غذایی و کشاورزی

 

 کشاورزان و تولید کنندگان مواد غذایی و آشامیدنی با کنترل آلاینده ها و گازهایی که بر روی محصولاتشان تاثیر منفی می گذارد، می توانند صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی داشته باشند. اکتیوتک بصورت کامل از فرآیندهای طبیعی استفاده کرده و تفاوتی نمی کند که حیطه کاری شما گلخانه های پرورش گل و سبزیجات، پرورشگاه حیوانات اهلی و یا کارخانجان تولید مواد غذایی و آشامیدنی باشد.اکتیوتک نتایج بسیار مثبت و موفقیت آمیزی را در مبارزه و نابودی کپک، باکتری های مضر و کاهش گازهای طبیعی مانند اتیلن و آمونیاک و نیز دیگر ترکیبات آلی فرّار دارد.

بصورت طبیعی می تواند عمر گیاهان و سبزیجات رو دو برابر کند

از بین بردن بردن آمونیاک در محیط پرورش دام

افزایش کیفیت و بازدهی محصول، با سوددهی بالاتر

کنترل انتشار گاز اتیلن در محیط های بسته

از بین بردن حداکثر 99.99 درصد از پاتوژن های موجود در هوا و سطوح

کاهش و یا نابودی انواع کپک، باکتری و سایر ترکیبات آلی فرٌار


اکتیوتک در اجرا 

راه حل های ماندگار با استفاده از محصولات ثابت و یا قابل حمل اکتیوتک

هر روزه اکتیوتک موجب صرفه جویی اقتصادی برای صنایع کشاورزی، باغبانی علمی، و شرکت های تولیدات مواد غذایی در سراسر جهان می شود.

محصول سری Induct اکتیوتک، با قرارگرفتن در مجرای تهویه موجود، خارج از دید است و نیاز به نگهداری بسیار پایینی دارد. برای سایت های کاری موقت و یا جاهایی که نیاز به انعطاف پذیری بیشتری وجود دارد، سری Ductstation اکتیوتک دستگاه های قابل حمل برای استفاده در انبارهای کوچک تا انبار های غله بزرگ فراهم آورده است.

شما می توانید محصولات ما را نزد معروفترین پرورش دهندگان گل در هلند، پرورش دهندگان سبزیجات در بلژیک و دامپروران روسی بیابید. تولید کنندگان شیر در برزیل، پرورش دهندگان میوه در امریکای شمالی و شرکت های جهانی تولید نوشیدنی برای بهبود محیط های داخلی خود به ما اطمینان کرده اند.

آزمایشات علمی: آزمایشات مستقل نشان می دهد که تکنولوژی اکتیوتک سازگار با محیط زیست است و با بهره وری انرژی بسیار بالایی دارد، همچنین هوای پالایش شده توسط آن تا 99.99 درصد عاری از هرگونه میکروارگانیسم پرضرر بوده و درست مانند هوای آزاد تازه می باشد. با استفاده از این تکنولوژی تنها به نتایج مثبت، بدون توقف زمان تولید دست پیدا خواهید کرد.

شرکت ها و کارخانجات باید بدون افزایش هزینه ها، ایمنی و کیفیت خود را به حداکثر برسانند.

کیفیت هوای داخلی چالش های بسیاری را برای کشاورزان، پرورش دهندگان و تولید کنندگان غذا و آشامیدنی ها ایجاد می کند:

تازگی: در طی فرآیندهای کشت و زراعت میوه و سبزیجات، نگاه داشتن هوا بصورت تازه در تمامی مراحل، از کاشت تا رسیدن محصول به بازار، از نکات بسیار ضروری برای رسیدن به بهترین قیمت به شمار می آید. در محیط های بسته، گاز اتیلن که عامل طبیعی رشد و رسیدن گیاهان و سبزیجات به شمار می رود، بصورت چشمگیری باعث کوتاه شدن عمر مفید آنها می شود.

خلوص: آلاینده های دیگری نظیر کپک ها می توانند به محصولات گیاهی و یا محصولات جانبی حاصل از آنها مانند انواع روغن ها حمله کرده، باعث سرعت بخشیدن به پیری آنها و حتی در سطوح پایینتر، باعث از بین رفتن مزه آنها شوند.

ایمنی: کارخانجات تولید مواد غذایی و آشامیدنی به نگرانی در مورد دور نگهداشتن و زدودن همه چیز از باکتری ها، از لیستریا گرفته تا ای کولای، عادت کرده اند. اما در بیشتر مواقع انجام اینکار عواقبی نظیراستفاده ازمحصولات شیمیایی خطرناک و توقف تولید را در بر دارد.

آلاینده ها بر این موضوع تاثیر می گذارند. بعنوان مثال وجود سطوح بالای گاز آمونیاک در کارخانجات پرورش دام و طیور می تواند منجر به کاهش وزن در حیوانات و یا ایجاد عفونت شود.

مشکل حل شد

تکنولوژی انقلابی RCI اکتیوتک به دلیل توانایی منحصر بفرد خود در حذف فعالانه تهدیدهای گازی و باکتریایی، در تمام زنجیره تولیدی محصولات دامی و گیاهی، حائز اهمیت است. این تکنولوژی با استفاده از حداکثر پنج فرآیند طبیعی، با شرایطی ایمن و با دوام، موجب ایجاد هوایی تازه و پاک، درست مانند هوای آزاد می گردد. تکنولوژی RCI در آزمایش های متعددی اثبات کرده است که در کاهش تجمع میکروارگانیسم های موجود در هوا و سطوح، بسیار موثرتر از سایر تصفیه کننده های شیمیایی و سیستم های فیلترینگ موجود عمل می کند. این تکنولوژی با استفاده از دو روش یونیزاسیون از میزان ذرات کاسته و با بکارگیری نور اشعه فرابنفش و یک کاتالیزور، اکسید کننده های سازگار با محیط زیست (با مبنای اکسیژن - هیدروژنی) تولید کرده و از میزان آلاینده های میکروبی و بوهای نامطبوع می کاهد. هیچ تکنولوژی دیگری نمی تواند، این کار را مشابه اکتیوتک انجام دهد.


مطالعات موردی

شرکت Spring Water Bottling: پیشتاز در تولید محصولات آشامیدنی در سطح بین المللی

 

این شرکت تولید کننده محصولات آشامیدنی در نظر داشت تا اقدامات محتاطانه بیشتری را مقابل کپک ها، مخمرها، و سایر آلاینده های باکتریایی در محیط های فوق العاده بهداشتی خود انجام دهد. نکته ای که برای این شرکت از اهمیت بالایی برخوردار بود، داشتن هوایی با بالاترین کیفیت، مخصوصاً در خطوط پر کردن نوشابه ها بود تا بدین ترتیب استانداردهای TCCC را در محیط های تولیدی، بدون استفاده از استفاده و تزریق مواد شیمیایی خطرناک رعایت نماید.

برای این شرکت که در سراسر اسپانیا دارای شعبه است، اکتیوتک راه حل هایی را نه تنها برای اتاق های پر کردن نوشابه ها، بلکه برای کل زنجیره فرآیند که شامل محیط های استرلیزه آزمایشگاهی، اتاق های مخازن آب، خطوط پر کردن نوشابه و همچنین اتاق ناقل هوا می شود، ارائه کرد. اکتیوتک دارای محصولات متنوعی از سری induct همراه با تکنولوژی RCI، که به راحتی در مجراهای هوای موجود نصب می شود، تا دستگاه های مستقل و قابل حمل مانند AP3001 برای رسیدن به هدف بهتر می باشد.

نتایج: تمامی اهداف شرکت اعم از جلوگیری و ضدعفونی بدون متوقف کردن خطوط تولید تحقق بخشیده شد. عملیات ضد عفونی مداوم با کاهش اثر محیطی، همراه با کمترین هزینه نگهداری وعملیاتی صورت پذیرفت. شهرت و اعتبار این برند بین المللی توسط تکنولوژی سازگار با محیط زیست حفظ می گردد.

شرکت کشت و پرورش میوه و سبزیجات La Ñeca، آلمریا، آندلس، اسپانیا   

 

این صادر کننده بین المللی محصولاتی همچون کدو سبز و بادمجان، که در یکی از بزرگترین مناطق اروپا برای کشت سبزیجات تازه واقع شده است، نیاز به کنترل سطح میکروب ها و غلظت گاز اتیلن در اتاق های ذخیره سازی محصولات تازه داشت، اتاق هایی با حجم 170 مترمکعب، دمای 9 درجه سانتی گراد و رطوبت و استاندارهای بهداشتی معمول. یک دستگاه Ductstation box اکتیوتک در اتاق نصب شد.

نتایج: با استفاده از دستگاه اکتیوتک، تنها پس از گذشت 6 روز از نصب دستگاه، حجم گاز اتیلن به 0.2 ppm (یعنی 82 درصد کمتر از زمانی که از راه حل های دیگر استفاده می شد) کاهش یافت و طول عمر محصولات بطور چشمگیری افزایش یافت. تکنولوژی RCI هوا را در مقابل میکروب های مضر تقریبا غیرقابل اکتشاف تصفیه نگه داشت، شانس ایجاد آلودگی را کاهش داد و بدین ترتیب فرصتی مناسبی برای صرفه جویی اقتصادی در اختیاره تولید کننده محصول قرار داد. محصولی که بصورت طبیعی عمر بیشتری می کند.

مزرعه خوک، بلگراد، روسیه

 

به منظور کنترل آمونیاک تولید شده در یک فضای بسته 3000 مترمکعبی، صاحبان این مزرعه به اکتیوتک مراجعه کردند. سطوح بالای آمونیاک بر روی وزن حیوانات اثر می گذارد، بطوریکه بر اثر در معرض قرار گرفتن طولانی، ممکن است تا 10 درصد کاهش وزن داشته باشند. در سطوح خیلی بالا، عمل پاکسازی ریه از باکتری دچار اختلال می شود و در نتیجه حیوان بیشتر مستعد ابتلا به بیماری های تنفسی می گردد. اکتیوتک 4 دستگاه Induct 5000 خود را در سیستم تهویه و گرمایش از قبل موجود نصب کرد.

نتایج: میزان آمونیاک که در ابتدای اندازه گیری 20 میلی گرم در هر مترمکعب بود، پس از 48 ساعت به 6 میلی گرم و بعد از 100 ساعت به 4 میلی گرم در هر مترمکعب رسید: سطح بسیار پایین آلودگی، دیگر توانایی تاثیرگذاری بر کیفیت پروش دام را نداشت.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg